Nowoczesne domy energooszczędne

dom_energooszczędnyBudownictwo tradycyjne przestało spełniać oczekiwania nowoczesnego, wymagającego klienta, który budując dom pragnie czegoś więcej niż kawałka dachu nad głową. Bardziej wyrafinowany klient chce, aby dom marzeń był piękny, funkcjonalny, a także niedrogi w utrzymaniu.

Takie wymogi spełniają domy energooszczędne, które nie tylko wykorzystują do ogrzewania naturalne źródła energii, ale są budowane w taki sposób, aby opierały się na zasadach fizyki i utrzymywały ciepło wewnątrz budynku. Głównymi charakterystycznymi cechami takich domów są: projekt oparty na prostej bryle i zastosowanie wielu przeszkleń, w szczególności do strony południowej, jak również bardzo dobra termoizolacja.

Dom pasywny (czyli najbardziej energooszczędny) zużywa w ciągu nawet 7 razy mniej energii niż dom tradycyjny, dlatego budownictwo energooszczędne będzie wzrastać na popularności. Warto zastanowić się nad wprowadzeniem takich rozwiązań w domu swoich marzeń, gdyż zaowocuje to nie tylko oszczędnościami, ale również wzrostem wartości domu z biegiem lat.

One thought on “Nowoczesne domy energooszczędne

  1. Dzisiaj domy energooszczędne są coraz modniejsze, to fakt – może głównie dlatego, że po prostu pozwalają na jakieś tam oszczędności w dłuższej perspektywie czasu, chociaż sama inwestycja na starcie to tania nie jest. Warto sobie przejrzeć domy nowoczesne np ze strony http://www.dobredomy.pl/projekty/domy-nowoczesne/ bo wiele z nich jest dopasowanych do potrzeb budownictwa energooszczędnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *