Noże do pieczywa i pomidorów

NożeJak wybrać idealne noże kuchenne do krojenia czy siekania poszczególnych produktów żywnościowych? Zwracaj uwagę na typ noża i jego jakość! Noże do pieczywa są całkiem inne, niż te do krojenia pomidorów, dlatego warto kupić do kuchni takie noże, jakie najbardziej nam się przydadzą!

Noże to bez dwóch zdań konieczny element wyposażenia każdej kuchni. Wielu z nas ma w swoich kuchennych szufladach dość spory wybór noży, które oczywiście różnią się między sobą wielkością, długością, ostrością i ich docelowym przeznaczeniem.

Warto tu zauważyć, że nie wszystkie noże są nam w jednakowym stopniu i częstotliwości przydatne. Zwykle częściej korzystamy ze zwyczajnych noży z klasycznego kompletu sztućców kupionego w tzw pakiecie. Równie często sięgamy po duże/długie noże, zarezerwowane przede wszystkim do krojenia mięsa w różnej postaci.

Te powinny być ostre, tak aby krojenie mięsa mokrego, często krwistego czy soczystego przebiegało możliwie szybko i bez problemów.

Z kolei podstawowe noże do pieczywa muszą być wyposażone w charakterystyczne i łatwe do rozpoznania ząbki, tak aby łatwo można je było wykorzystywać do krojenia każdego rodzaju pieczywa: chleba chrupkiego, bułek, czy rogalików prosto z piekarni.

Trochę rzadziej używany, ale równie praktyczny, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim jest klasyczny nóż do pomidorów. Taki nóż profiluje się specjalnie tak, żeby ułatwiał wygodne krojenie twardych, ale i czasem soczystych (pryskających) warzyw.

Poza tym w każdej domowej kuchni musi znaleźć się płaski, wygodny do smarowania nóż do masła. Wykonany jest on zazwyczaj z różnych odmian drewna albo metalu: i tu ważne jest jego charakterystyczne przytępienie/zaokrąglenie, które pozwala perfekcyjnie rozprowadzać miękkie masło na chlebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *