Odzież termoaktywna marki Brubeck

brubeckDla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu potrzebne jest utrzymanie stałej temperatury ciała. Tylko w ten sposób możemy osiągnąć tzw. komfort cieplny – nie być wyziębionym ani przegrzanym. Dla osób szczególnie aktywnych, uprawiających sport, ćwiczących na siłowni, jeżdżących na rowerach lub biegających, utrzymanie takiej stałej temperatury ciała jest nieco trudniejsze.

Podczas aktywności fizycznej mięśnie wydzielają więcej ciepła i organizm nagrzewa się. By zredukować temperaturę zaczynamy się pocić. Jeśli jesteśmy ubrani w nieprawidłowy sposób, przyspieszymy proces przegrzewania i pocenia się lub wręcz odwrotnie, spowodujemy zbyt duże wychłodzenie, które również ma swoje negatywne skutki. Pomijamy już sam fakt znacznego obniżenia komfortu ćwiczeń w źle dobranej odzieży, która powoduje przegrzewanie lub sprzyja szybkiemu wyziębieniu ciała.

Dla zapewniania odpowiedniej wymiany cieplnej, stworzono nowy typ odzieży specjalnie dostosowanej do potrzeb osób szczególnie aktywnych, zwłaszcza sportowców. Jest to tzw. odzież termoaktywna np. odzież marki BRUBECK, czyli ubrania pozwalające na zachowanie optymalnej termoregulacji fizjologicznej ludzkiego organizmu. W skrócie oznacza to, że odzież tego typu zapewnia wysoki poziom izolacji termicznej przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu wentylacji. Często mówi się, że taka odzież „oddycha”. Dodatkowym atutem odzieży tego typu jest zdolność do odprowadzania wilgoci z powierzchni skóry (potu) na zewnątrz tkaniny i zatrzymywanie na zewnątrz tkaniny wilgoci pochodzącej ze środowiska – taka odzież jest nienasiąkliwa, a jednocześnie pomaga ograniczyć dyskomfort powodowany przez nadmierne pocenie się.

Jeśli zatem należysz do grona miłośników sportu. Lubisz biegać, jeździć na rowerze lub cenisz sobie inne rodzaje aktywności fizycznej, zwłaszcza te dyscypliny sportowe, które uprawia się na świeżym powietrzu, odzież termoaktywna, chociażby odzież marki BRUBECK, jest produktem stworzonym dla Ciebie. Taka odzież zapewnia komfort podczas ćwiczeń latem i zimą, na hali, sali gimnastycznej lub na świeżym powietrzu przy bezchmurnym niebie i podczas opadów deszczu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych rodzajów odzieży termoaktywnej, na przykład unikalnej bielizny, która została stworzona z myślą o szczególnych potrzebach sportowców, sprawdź ofertę na produkty marki BRUBECK w sklepie bieliznatermoaktywna24.pl. Znajdziesz tu wyjątkowe produkty, które powinny zainteresować każdego miłośnika biegania, jazdy na rowerze i wielu innych dyscyplin sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *