Olej kokosowy Zielona Esencja i zdrowy tryb życia

kokosJedzenie jest jedną z wielu przyjemności w życiu człowieka. To, co jemy bardzo często wpływa na to, jak wyglądamy. Wszystkie szkodliwe produkty powodują różne dolegliwości, a nawet choroby. Tłuste potrawy oraz chemiczne składniki w nich zawarte mogą prowadzić do otyłości, uczucia senności i braku energii. Aby temu zapobiec wystarczy spożywać zdrowe oraz naturalne produkty. Obecnie, na rynku jest wiele firm zajmujących się produkcją zdrowej żywności. Jedna z nich jest Green Essence (inaczej Zielona Esencja). Wszystkie produkty, które znajdują się w tym sklepie są pochodzenia zwierzęcego, roślinnego oraz mineralnego. Żywność ta pozbawiona jest wszystkich szkodliwych i chemicznych składników. Nie znajdzie się tam sztucznych barwników, konserwantów oraz wzmacniaczy smaku. Wśród tych produktów znaleźć można także olej kokosowy. Warto wiedzieć, w jakich sytuacjach można korzystać z oleju, na co on wpływa oraz jak go dawkować.

Zastosowanie oleju kokosowego – jego zbawienne właściwości antybakteryjne, antywirusowe oraz antygrzybiczne wzmacniają organizm człowieka. Różne bóle, przeziębienia, ale również problemy skórne jak trądzik, czy problemy z trawieniem mogą być zwalczane olejem kokosowym. Olej ten ma również swoje zastosowanie w kosmetyce. Znakomicie nawilża skórę, wchłania się w nią doskonale, pozostawiając miękkość i sprężystość. Olej kokosowy może stać się również świetną odżywką do włosów. Nawilża je, zapobiega łamaniu oraz kruszeniu się włosów. Osoby, które mają problemy z przetłuszczaniem się skóry również mogą zaradzić temu korzystając z tego oleju.

Dawkowanie oleju kokosowego – spożywanie oleju kokosowego jest przez wielu cenione. Można go spożywać w różnej postaci. Ma on bardzo dobry wpływ na człowieka, ale aby osiągnąć upragnione efekty należy wiedzieć, jak dawkować olej. Osoby dorosłe powinny stosować od trzech do czterech łyżek dziennie. Przyjmowanie go w trakcie posiłków jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ jego działanie jest wówczas najlepsze.

Skład oleju kokosowego – głównym składnikiem oleju kokosowego są kwasy. Znajdują się tam kwasy tłuszczowe nasycone, które stanowią od osiemdziesięciu do dziewięćdziesięciu procent całego oleju. Jest to kwas laurynowy, palmitynowy, mirystynowy, kaprynowy, stearynowy. W pozostałych dziesięciu procentach znajduje się kwas linolowy, oleinowy, a także linolenowy. Najwięcej, bo ponad czterdzieści procent to kwas laurynowy, który posiada najwięcej właściwości korzystnych dla zdrowia człowieka. Badania, które wykazały, że ludzie spożywający duże ilości kokosów oraz oleju kokosowego są dużo zdrowsi i nie zmagają się z tak dużą ilością chorób, dlatego warto iść za ich przykładem i stosować olej kokosowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *