Pasek do spodni – kiedy go nosić i jaki wybrać?

Pasek do spodni to naturalne uzupełnienie męskiego stroju, równie ważne jak stylowy krawat czy zadbane buty. Dlatego, jeśli tylko nasze spodnie posiadają szlufki, zawsze powinniśmy zakładać do nich pasek. W ten sposób nasz strój będzie pełny i elegancki, nawet jeśli rodzaj zakładanych przez nas spodni trudno nazwać eleganckimi.

Wybierając konkretny rodzaj paska do spodni, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego pasek został wykonany, na jego kolor, długość i szerokość, a także na rodzaj zastosowanej w nim klamry. Warto przy tym zaznaczyć, że podstawowym wyborem większości panów będzie klasyczny pasek skórzany męski. W praktyce taki pasek może przybierać jednak różne formy i na tym warto się skupić, szukając paska idealnie dopasowanego do wybranej przez nas stylizacji.

Pasek skórzany do spodni od garnituru

Elegancki, gładki pasek skórzany to naturalny element niemal każdej wyjściowej stylizacji męskiej. Gdy wkładamy na siebie garnitur, sięgnięcie po pasek skórzany męski staje się wręcz koniecznością. Jedyne, o czym powinniśmy pamiętać, sięgając po tego typu pasek, to wybór paska stosunkowo wąskiego o niewielkiej klamrze, która nie będzie zanadto rzucała się w oczy. Ważne, by kolor paska korespondował z kolorem garnituru i kolorem butów. Warto pamiętać, że czarny pasek nie będzie pasował do brązowych butów i odwrotnie. Dlatego kupując nowy garnitur, warto od razu dokupić do niego odpowiednie dodatki, buty i skórzany pasek męski. By zaoszczędzić czas pasek można kupić w sklepach internetowych np. mirons.eu. Dzięki temu całość eleganckiej stylizacji pozostanie spójna i przyjemna w odbiorze, budując pozytywny wizerunek zadbanego i modnego mężczyzny.

Pasek do jeansów

W tym przypadku możemy pozwolić sobie na nieco większą swobodę, sięgając po szerszy pasek skórzany męski, który będzie wykończony rzucającą się w oczy, stosunkowo masywną klamrą. W tym przypadku największe znaczenie będzie miała szerokość i długość paska. W przypadku jeansów nie warto sięgać po paski wąskie i zbyt długie. Do takich spodni lepiej pasują paski szerokie, wykonane z materiału o matowej powierzchni, miękkie i mocne, niepodatne na przetarcia i uszkodzenia natury mechanicznej. Podobnie jak w przypadku męskich pasków skórzanych do garniturów, także i tutaj kolor paska powinien korespondować z kolorem obuwia. Jeśli nosimy brązowe buty, sięgamy po pasek brązowy. Gdy są to buty czarne, wybieramy pasek czarny.

Poza paskami skórzanymi, w sprzedaży znajdziemy również paski materiałowe, które możemy stosować w połączeniu z luźniejszymi spodniami letnimi lub spodniami typu bojówki. Takie paski są mniej sztywne, zapewniając nam większą swobodę ruchu.

Podziel się:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Sfora
  • Twitter
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.