Płytki szklane – poznajcie zalety ozdoby łazienkowej

Płytki szklane można zaobserwować nie tylko w pomieszczeniach łazienkowych, ale i również w innych wnętrzach jak kuchnia, czy korytarz. Bez wątpienia są najczęściej stosowane właśnie w łazienkach, gdzie nie tylko efektownie wzbogaca wnętrze, ale i również pozytywnie wpływa na wiele innych aspektów. Dlaczego warto udekorować ściany szklaną mozaiką? Jak powinniśmy dbać o szklaną dekorację? O tym dowiecie się już w dzisiejszym poradniku.

Urozmaicenie

Chcesz uatrakcyjnić swój wygląd łazienki, a brak Ci pomysłu? Mozaiki szklane to częsty motyw dekoracyjny, który pięknie ozdabia łazienkowe ściany. W sklepach płytki wykonane ze szkła znajdziesz w bogatej ofercie kolorystycznej, co jeszcze bardziej zachęca nas do ich zakupu. Dodatkowo nie tylko kolor, ale i kształty jesteśmy wybrać odpowiednio pod swoje upodobania estetyczne. Dzięki specjalnie wyciętym wzorom, możemy ułożyć przepiękną dekoracją, która będzie główną atrakcją łazienkowego wnętrza.

Łatwe dopasowanie

Płytki szklane są bardzo uniwersalne. Nie ważne jaki styl oraz charakter panuje w Twojej łazience. Szkło to materiał naturalny, który wpasuje się w większość stylizacji łazienkowych. Dlatego jeśli martwisz się, czy mozaika szklana będzie odpowiednią dekoracją dla Twojego wnętrza, nie musisz więcej zaprzątać sobie tym głowy. Mozaiki szklane świetnie nadają się do udekorowania okien, czy też inne wytyczone powierzchnie.

Złudzenie większego pomieszczenia

Jeśli nasza łazienka nie może pochwalić się wielkimi rozmiarami, świetnym pomysłem na jej optyczne powiększenie będzie wyłożenie ścian mozaiką szklaną. Do tego płytki wykonane ze szkła będą służyć jako dodatkowe lustro przez co, nie będziesz musiał zerkać do tradycyjnego lustra łazienkowego na przykład podczas mycia zębów, czy układania swojej fryzury przed wyjściem do pracy. Do tego świetnie sprawdzą się do zaakcentowania wybranych części ściany i zwiększenie jej prezentacji oraz wartości wizualnych.

Odpowiednia pielęgnacja

Jak wiadomo wszystko ma swoje wady i zalety. Płytki szklane tak jak lustro będzie od nas wymagać częstego przemywania powierzchni. Z tego względu należy spodziewać się częstszych porządków w łazience, niż by to było w przypadku zwykłych płytek czy to ceramicznych czy innych. Aby płytki na długo były przytwierdzone do naszej ściany, należy zatwierdzić je specjalnym klejem. Jest to bardzo ważne, ponieważ płytki mogą szybko odpaść w skutek unoszącej się pary wodnej, która wydostaje się na przykład spod naszego prysznica.

Po mozaiki szklane zapraszamy do Banyo: https://www.banyo.pl/pol_m_Plytki-i-mozaiki_Mozaika_Mozaika-szklana-169.html.

Comments are closed.