Porcelana w domu – czego potrzebujesz?

Wysokiej jakości porcelana to niezwykle dekoracyjne i eleganckie uzupełnienie wyposażenia każdego domu. Na porcelanę użytkową składają się wieloczęściowe komplety obiadowe, zestawy do herbaty, a także pojedyncze filiżanki, kubki i wiele innych. Markowe produkty, takie jak porcelana Villeroy & Boch charakteryzują się wyjątkową elegancją wykonania i ponadczasową trwałością. Dzięki temu mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie, stając się ważnym elementem budującym tożsamość danej rodziny. A jakiej porcelany Ty potrzebujesz? Jaka porcelana powinna znaleźć się Twoim domu?

Zestaw podstawowy

W skład podstawowej porcelanowej zastawy stołowej wchodzą talerze płaskie, talerze głębokie (do zupy) oraz talerzyki deserowe. Uzupełnieniem zestawu może być większej wielkości półmisek, waza na zupę, sosjerka, cukiernica czy miseczka na sałatę. Wybierając markową porcelanę Villeroy & Boch, dokupienie dodatkowych elementów do podstawowego zestawu obiadowego, utrzymanych w identycznej stylistyce wykonanie, nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Między innymi dlatego warto sięgać po markowe produkty – jeśli zajdzie taka potrzeba, dokupienie dodatkowych akcesoriów pasujących do używanej przez nas porcelanowej zastawy stołowej, nie będzie problematyczne.

Do podstawowego zestawu obiadowego warto również dokupić porcelanowy komplet do kawy lub herbaty. W przypadku porcelany Villeroy & Boch, w skład takiego kompletu wchodzić będą nie tylko filiżanki, ale także pasujące do nich talerzyki, dzbanuszki do zaparzania herbaty, cukiernice czy mleczniki. Oczywiście markowa porcelana Villeroy & Boch dostępna jest również w sprzedaży na sztuki. Tym prostym sposobem możemy stworzyć wieloelementowy komplet naczyń porcelanowych w jednorodnej stylistyce wykonania, dedykowany dla dowolnej liczby osób.

Zestaw rozbudowany

W zależności od marki porcelany, na jakiej zakup się zdecydujemy, zestawy podstawowe zwykle możemy wzbogacać o dodatkowe naczynia o specjalnym przeznaczeniu – to jakie naczynia możemy dokupić, zależy od oferty konkretnego producenta. Dla przykładu inwestując we wspomnianą już wcześniej porcelanę Villeroy & Boch, do zestawów podstawowych możemy dokupić różne rodzaje miseczek, misek i półmisków, ceramiczne patery, wazy, sosjerki, mleczniki, cukiernice, porcelanowe pojemniki na przyprawy, dzbanki do herbaty i kawy, etażerki, talerze na pikle i wiele innych. Co ważne, porcelana Villeroy & Boch dostępna jest w wielu stylach wykonania, dzięki czemu łatwo dopasować jej wybór do charakterystyki wystroju niemal każdego wnętrza.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.kiwimag.pl/villeroy-boch-porcelana–cat-29

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *