Porsche – jedne z najlepszych samochodów sportowych

PorschePorsche to jeden z najsłynniejszych i najlepszych samochodów sportowych na świecie. Jego historia sięga pierwszej połowy poprzedniego wieku. W 1925r. Niemiec, Ferdynand Porsche założył firmę produkującą auta, a w 1948r. udostępnił on pierwszy pojazd wytworzony pod jej szyldem. Było to Porsche Typ 356. Obecnie marka jest jednym z najpotężniejszych niemieckich koncernów zajmujących się wytwarzaniem aut. Jej ostatni dziełem było wypuszczone na rynek w 2009r. Porsche Panamera, które produkuje się do dziś.

 

Porsche znane jest głównie z szybkości, jaką osiągają najlepsze modele tej marki. W połączeniu z ponadprzeciętnym przyspieszeniem sprawia to, że samochody te idealnie sprawdzają się na torach wyścigowych. Chociaż pierwszy model, wspomniane Porsche Typ 356 powstawało z wielu części pochodzących z Volkswagena Garbusa, to jednak współczesne samochody są wykonywane z najlepszych gatunkowo surowców, przy wykorzystaniu najnowszych technik produkcji.

 

Na przestrzeni lat Porsche zajmowało się produkcją zarówno samochodów przeznaczonych do rajdów, zaopatrując poszczególne stajnie wyścigowe, jak i produkcją masową modeli przeznaczonych do użytku codziennego. Mimo tego, nawet te auta kierowane do zwykłych klientów, charakteryzowały się sportowymi parametrami. Ich podstawowymi atutami, poza charakterystycznym, opływowym kształtem o niskim zawieszeniu, są również mocny silnik, dający zachwycające przyspieszenie i wiele gadżetów uprzyjemniających oraz ułatwiającymi jazdę tak zwykłymi drogami, jak i torami rajdowymi.

Podziel się:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Sfora
  • Twitter
  • Wykop

One thought on “Porsche – jedne z najlepszych samochodów sportowych

  1. Dzisiaj posiadanie w Polsce Porsche to wymaga nie lada odwagi ( no wiecie, Polak potrafi…), więc ja jakbym jakimś cudem miała kiedyś taką bajerancką furę, to monitoring pojazdów, kamery, szmery bajery to kupowałabym natychmiast i to w paru wersjach.. no ale to pewnie raczej marzenie ściętej głowy:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.