Prezent na baby shower – co kupić przyszłej mamie?

Baby shower to przyjęcie organizowane z okazji zbliżającego się rozwiązania ciąży. Wybierając się na taką imprezę, należy pamiętać o zakupie upominku zarówno dla przyszłej mamy, jak i dziecka, które niebawem przyjdzie na świat. Dobrym pomysłem na prezent jest voucher na masaż relaksujący lub inny zabieg kosmetyczny. Można również pomyśleć o zamówieniu profesjonalnej sesji zdjęciowej lub praktycznych akcesoriach dla przyszłej mamy.

Zwyczaj organizowania baby shower jest w Polsce stosunkowo niedawny i przywędrował do nas z Ameryki. Tego typu przyjęcie organizowane jest przez przyjaciółki kobiety ciężarnej. Stałym punktem baby shower są zabawy, np. wymyślanie imion dla dziecka, wykonywanie naszyjników czy przewidywanie przyszłości dziecka.

Voucher na prezent dla przyszłej mamy

Prezenty dla kobiet, które lada moment mają urodzić dziecko, powinny być przede wszystkim taktowne – należy zrezygnować z alkoholu czy zaproszeń na imprezę do klubu. Dobrym pomysłem na prezent dla przyszłej mamy jest voucher na masaż relaksujący, który będzie mogła wykorzystać po urodzeniu dziecka. Oprócz tego można jej podarować również voucher na profesjonalną sesję ciążową, z której pamiątka w postaci zdjęć będzie wspomnieniem na całe życie. Można zdecydować się także na zafundowanie przyszłej mamie kilkudniowego pobytu w SPA.

Przydatne akcesoria dla przyszłej mamy

Wybierając się na baby shower, do zakupu prezentu można podejść od strony praktycznej i zadać sobie pytanie, co będzie potrzebne przyszłej mamie. Mogą to być zarówno drobne rzeczy, np. oliwka, zasypka, krem, mydełko, pampersy, pieluszki termometr dla dziecka, jak i rzeczy nieco droższe, np. nosidełko, krzesełko, huśtawka czy elektroniczna niania. Dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie zbiórki i kupienie przyszłej mamie wózka, łóżeczka, kołyski lub foteliku samochodowy.

Nietypowe prezenty dla przyszłej mamy

Przyszłej mamie można również podarować coś wykonanego własnoręcznie, np. pamiętnik lub album na zdjęcia. Dobrym pomysłem jest również zrobienie na drutach czapeczki dla dziecka. Wśród nietypowych prezentów na baby shower można wymienić również żywe drzewko, które przyszli rodzice będą mogli posadzić w dniu narodzin dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *