Przyszłość inteligentnego domu

Z dnia na dzień jesteśmy świadkami rozwoju. Codziennie gdzieś na świecie prezentowane są nowe, innowacyjne rozwiązanie mające ułatwić nam pracę, dostarczyć jeszcze więcej rozrywki czy umożliwić więcej, niż mogliśmy do tej pory. Nie inaczej jest w naszych domach. Inteligentne expresy do kawy, smart lodówki, kontrolowane oświetlenie, czy chociażby zyskujący na popularności asystenci głosowi. Nasz dom zamienia się powoli w twór rodem z filmów science fiction i zapewne jedynie kwestią czasu jest sytuacja, w której to dom będzie się z komunikował z nami bezpośrednio.

Czym jest inteligentny dom?

Rozmowę na temat nowoczesnych technologii i urządzeń mających na celu rozszerzenie funkcjonalności naszego domu musimy rozpocząć od zdefiniowania sobie, czym taki inteligentny dom w ogóle jest. Otóż tego typu dom to budynek wyposażony w inteligentne systemy zarządzania budynkiem (ang. Building Managment System). Składają się one z zintegrowanych instalacji mających za zadanie sterowanie poszczególnymi urządzeniami lub całymi układami w domu.

Co daje inteligentny dom?

Wiedząc czym jest inteligentny dom, warto zadać sobie pytanie, co takiego on nam daje? Otóż rozwiązania tego typu mają przede wszystkim charakter funkcjonalno-ekonomiczny. Cały ten system wyposażony w czujniki, detektory i sterowniki zapewnia naszemu domostwu dodatkowy komfort, bezpieczeństwo i funkcjonalność. Rozwiązania najczęściej wykorzystuje się do sterowania ogrzewania, dostosowywaniem oświetlenia do pory dnia, systemów alarmowych – reagujących zarówno na wszelkie próby włamania, a także pojawienie się dymu lub gwałtowne zmiany temperatury mogące być oznaką pożaru.

Jaki system do inteligentnego domu wybrać?

Zainteresowanie nowoczesnymi rozwiązaniami do inteligentnego domu mają obecnie dostęp do dziesiątek rozwiązań od różnych producentów. Może to powodować problem z wyborem odpowiedniego systemu zarówno pod kątem dostosowania do naszych potrzeb, jak i niezawodności, która jest kluczowa w tego typu usłudze. Na tle sporej konkurencji możemy wyróżnić kilka godnych polecenia firm. Jedną z nich jest Blebox – polska firma oferująca kompleksowe rozwiązania z segmentu inteligentnego sterowania. Dzięki szerokiej ofercie Blebox możemy wybrać dokładnie takie elementy, jakich potrzebujemy, nie zamykając się przy tym na ewentualną rozbudowę. To na co warto zwrócić uwagę to 5-letnia gwarancja i wygoda użytkowania zapewniona przez łatwą obsługę z poziomu smartfona. Warto wspomnieć, że Blebox to przede wszystkim skuteczność, którą potwierdza fakt, że całość wywodzi się z bardzo udanego startupu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *