Puzzle piankowe z atestowanej pianki

Małe brzdące od pierwszych lat lgną do najprzeróżniejszego rodzaju zabawek, jakie my, rodzice im dajemy i jakie oglądają w przedszkolach. I o ile przedszkolanki prowadzące taki żłobek dobrze znają wytyczne dotyczące wybierania w sklepach odpowiednich zabawek, o tyle często rodzice bardzo często mają zdecydowanie mniejsze pojęcie na temat tego, jak wybierać dla najmłodszych brzdąców całkiem bezpieczne dla dziecięcego zdrowia i życia zabawki. Czym dokładniej musimy się kierować, jako dorośli rodzice zdający sobie wagę i sprawę z niebezpiecznych zagrożeń zdrowia dziecka, które otrzymuje do rąk niewłaściwą dla swojego wieku zabawkę? Po pierwsze najważniejszy jest tzw. bezpieczny atest zabawki.

Taki atest to prosto rzecz ujmując specjalne oznakowanie, które potwierdza, że zabawka jest bezpieczna dla np. sześciolatka, a ryzykowna dla noworodków. To specyficzny przekrój wieku smyka, poniżej jakiego nie powinniśmy maluszkowi tego typu zabawki dawać. Zabawki atestowane unijnymi wyznacznikami są całkowicie bezpieczne i w żadnym wypadku bawiąc się takimi zabawkami, nasze dziecko nie dozna zagrożenia na swoim zdrowiu, a my sami, jako rodzice będziemy mogli zasypiać spokojnie zdając sobie sprawę z tego, że zdecydowaliśmy się na bezpieczną zabawkę dla parolatka.

Po to, żeby możliwie bezpiecznie bawić się z małymi smykami, które dopiero co zaczynają wkraczać w w świat pełen niespodzianek, dobrze postawić na puzzle piankowe z certyfikowanej pianki – te kreatywne puzzle, stworzone z przyjemnych w dotyku materiałów obmyślono tak, aby nawet dziecko mogło je bez obaw swobodnie dotykać, ściskać, zbierać a także na nich sobie spać. Przebadane maty z pianki są po prostu stworzone dla półrocznego brzdąca, który lubi w ciągu dnia spać, ale już nudzą go śnieżnobiałe poduszki i woli sobie raczkować a następnie zasnąć na podłodze. Po złączeniu mięciutkiej maty z pianek mały smyk zapewne będzie miał na niej sporo rozrywki, a jego rodzice będą mogli bez strachu zostawić go na moment, nie troszcząc się o to, czy nieprzewidywalne dziecko zrobi sobie krzywdę. Bo tego rodzaju możliwości przy matach piankowych po prostu brak. A podczas gdy malec podrośnie i puzzle z pianek będą dla niego za proste – może warto zapytać sprzedawców o propozycję przykładowych firm jak Fisher Price, Simba czy Smoby – to najczęściej również produkty certyfikowane, które podsuwają potomkom całkowite bezpieczeństwo rozrywki i zabawy.

Podziel się:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Sfora
  • Twitter
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.