Ręczniki w podróży

ręczniki szybkoschnące3Jeśli często podróżujesz, organizujesz 1-2 dniowe wypady za miasto lub po prostu lubisz organizować różnego rodzaju pikniki w plenerze, z pewnością doceniasz zalety jednorazowych ręczników papierowych. A teraz pomyśl, gdybyś tylko mógł/mogła skorzystać z klasycznych ręczników tekstylnych, które wyróżniają się znakomitą chłonnością, a przy okazji bardzo szybko wysychają, czy nie byłoby dużo łatwiej, wygodniej i przy okazji taniej?

Aktualnie w sprzedaży, również w Polsce, dostępne są tzw. ręczniki szybkoschnące, czyli klasyczne ręczniki tekstylne wykonane z mikrofibry lub innego rodzaju specjalistycznej tkaniny o podwyższonej wchłanialności, które bardzo szybko wysychają – wystarczy rozwiesić je na kilka chwil, na świeżym powietrzu, którego przecież nie powinno zabraknąć podczas biwaku w plenerze. W końcu na wycieczkę do lasu lub nad jezioro możesz zabrać ręcznik, który szybko wyschnie i nie będziesz mieć problemu z jego spakowaniem w drogę powrotną – nie potrzebujesz dodatkowego woreczka, który zabezpieczy pozostałe rzeczy przed zawilgoceniem.

Ręczniki szybkoschnące to wiele cennych właściwości, które okażą się przydatne nie tylko podczas wyjazdu, ale także w czasie ich codziennego użytkowania, w warunkach domowych. Po pierwsze, są to ręczniki charakteryzujące się ponadprzeciętną chłonnością. Przy pomocy tego typu ręczników wytrzesz się do sucha po każdej kąpieli w zaledwie kilka sekund. Po drugie, unikalna struktura materiału wykorzystywanego do produkcji dobrej jakości ręczników szybkoschnących sprawia, że nie rozwijają się na ich powierzchni bakterie, pleśnie czy grzyby, dlatego takie ręczniki zawsze posiadają świeży, przyjemny zapach.  Po trzecie, ręczniki szybkoschnące nie puszczają koloru, dlatego swobodnie możesz je prać z innymi rzeczami, co ze względu na ich szybkie schnięcie, nie jest częstym obowiązkiem – takie ręczniki zwyczajnie wolniej się brudzą.

Ze względu na wysoki poziom oferowanej chłonności, a także zdolność do pochłaniania zapachów, stosowanie ręczników szybkoschnących polecane jest nie tylko w podróży, ale także podczas zajęć fitness czy ćwiczeń na siłowni. Takie ręczniki to doskonałe uzupełnienie klasycznego wyposażenia każdego sportowca, żeglarza czy typowego turysty. Własny ręcznik w podróży to dodatkowy atut i zabezpieczenie na wypadek niższego standardu hotelu, z którego przyjdzie nam skorzystać. Ręczniki szybkoschnące to także fantastyczna propozycja dla wszystkich plażowiczów, a także osób, które chętnie korzystając z różnego rodzaju kąpielisk lub basenów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *