Remont łazienki – co warto wymienić na nowe?

Przygotowując się do kapitalnego remontu łazienki, warto pomyśleć nie tylko o wymianie starych płytek na nowe, o ewentualnym zmodernizowaniu przyłączy wodno-kanalizacyjnych czy przeciągnięciu dodatkowych przewodów elektrycznych pod montaż dekoracyjnego oświetlenia w zabudowie, ale także o wyminie części starych sprzętów na nowe. Wymienić możemy łazienkową armaturę, zastąpić stare i wysłużone baterie ich nowszymi wersjami, wymienić wannę lub kabinę prysznicową na coś nowszego, lepiej przystosowanego do nowego wystroju łazienki.

Wymiana wyposażenia łazienkowego

Jeśli zdecydujemy się na wymianę kabiny, ciekawą alternatywą dla tradycyjnego brodzika może być nowoczesna kabina prysznicowa New Trendy. W ofercie tej firmy znajdziesz wiele unikalnych rozwiązań, jeśli chodzi o kabiny prysznicowe. Są to rozwiązanie dedykowane dla łazienek różnej wielkości, dzięki czemu bez trudu znajdziesz taki model kabiny, który będzie dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Gdy zdecydujesz się na wymianę baterii na nowe, możesz pomyśleć o kupieniu nowoczesnych baterii termostatycznych, na przykład w bardzo dziś popularnej formie baterii nablatowych. Jeśli planujesz również wymianę łazienkowej armatury, warto rozważyć możliwość zakupienia umywalki nablatowej lub osadzanej w blacie. W jednym i drugim przypadku zapewne konieczna będzie również wymiana mebli i nieznaczna modyfikacja instalacji wodnej w łazience.

Wanna czy prysznic?

Wiele osób przygotowując się do remontu łazienki, planuje zastąpienie wanny prysznicem lub odwrotnie, rezygnację z prysznica i zastąpienie go wanną. W tym pierwszym przypadku być może zainteresuje Cię jedna z nowoczesnych kabin prysznicowych New Trendy, która wpiszę się w odświeżony design łazienki. Co warte podkreślenia, nowoczesna kabina prysznicowa New Trendy nie musi zabierać wiele miejsca. Dziś dużą popularnością cieszą się kabiny z zabudowanym w podłodze brodzikiem, które łatwo przystosować do wielkości danego pomieszczenia. Taka kabina zajmuje niewiele miejsca i co ważne, ułatwia kąpiele osobom w starszym wieku, którym trudniej wchodzić i wychodzić z wanny czy brodzika o wysokich bokach.

Przygotowując się do większego remontu łazienki, trzeba pamiętać, że wymiana większej ilości sprzętów zawsze pochłonie duże pieniądze. Jeśli mamy ograniczone środki, dobrym sposobem na odświeżenie wyglądu łazienki może być, chociażby nowa kabina prysznicowa New Trendy typu Walk In lub inna kabina pozbawiona klasycznego brodzika, którą wstawiamy w miejsce starej wanny lub starego prysznica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *