Samochody marki bentley

bentleyBentley to jedna z bardziej luksusowych marek zajmujących się produkcją samochodów. Firma została założona w styczniu 1919r. przez Waltera Owena Bentleya, który marzył o stworzeniu możliwie najlepszego samochodu wyścigowego na świecie. Już w 1919r. pojawił się Bentley 3 Litry, jednak aż 5 lat jego właściciel musiał czekać na moment, w którym ten model zacznie odnosić sukcesy i napawać go prawdziwą dumą. W 1924r. jego pojazd po raz pierwszy wygrał wyścig Le Mans. Wyczyn ten powtórzył w roku 1927. Przez kolejne lata samochody Bentley były regularnie ulepszane i unowocześniane.

W 1931r. marka Bentley została kupiona przez firmę Rolls-Royce, która jednak nie dbała już o poprawianie parametrów technicznych zapewniających samochodom większą prędkość i lepsze warunki do ścigania się. Rolls-Royce, jak przystało na producenta luksusowych limuzyn, skupił się głównie na stronie estetycznej Bentleyów. To natomiast powodowało, że Bentley pod zwierzchnictwem Rolls-Royce’a stał się niemal jak Rolls-Royce tyle, że miał nieco bardziej sportowy charakter.

Prawdziwy przełom nastąpił w 1998r., gdy zarówno bentley, jak i Rolls-Royce zostały przejęte przez Volkswagena. Co prawda, 5 lat później Rolls-Royce oficjalnie trafił pod kontrolę BMW, jednak Bentley nadal jest częścią Volkswagena. W Polsce te sportowe, a jednocześnie luksusowe samochody pojawiły się dopiero w roku 2007. Pierwszy niezależny salon tej marki otwarto w Warszawie, jednak później powstały jeszcze 2 oddziały serwisowe. Znajdują się w Bielsku-Białej i Poznaniu.

Bentleye do dziś są samochodami należącymi do pojazdów najwyższej klasy. Sportowa budowa, a do tego luksusowe wykończenia rodem z prawdziwym limuzyn zawdzięczane przygodzie z Rolls-Roycem sprawiają, że SA to auta, o których marzy chyba każdy kierowca. Niestety, ich ceny powodują, że pozwolić sobie na nie może tylko niewielka grupa szczęśliwców.

Podziel się:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Sfora
  • Twitter
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.