Samsonite lider jakości i innowacyjności


Firma od lat gwarantuje najwyższą jakość produkowanych przez siebie bagaży. Nic więc dziwnego, że jest to najchętniej wybierana marka, która dodatkowo podąża za nowymi trendami i ciągle zmieniającymi się potrzebami współczesnego człowieka.

Historia firmy

Samsonite to firma produkująca bagaże, która od roku 1910 istnieje na rynku. W tym roku pierwsi założyciele firmy – Bracia Shwayder – wprowadzili na rynek pierwszą twardą walizkę. Chcieli, aby podróżowanie nie było zarezerwowane tylko dla najbogatszych. Pomóc miały w tym walizki przez nich projektowane, które dziś plasują się na pozycji lidera wśród tych produktów.

Samsonite dynamicznie się rozwijało, a firma w krótkim czasie rozkwitła. Wprowadzano na rynek nowe produkty, m.in. linie bagażu pod nazwą Streamlite, a także Silouhette, która na ówczesne lata (rok 1958), była najbardziej zaawansowaną walizką ze względu na nowoczesny kształt i specjalne zabezpieczenia, które sprawdzały się podczas częstego podróżowania. Pięćdziesiąt lat później od powstania firmy, Samsonite wprowadza na rynek pierwsze nesesery wykonane z ABS, które tworzone były z myślą dla nowej generacji kadry kierowniczej. Kilka lat później firma wypuszcza nową linie walizek Saturn, które wykonane zostały z użyciem najnowszych technologii. Dodatkowo zostały ubogacone o nowoczesny design. Rok 1974 był przełomowy nie tylko dla firmy, ale i osób podróżujących. Wtedy też do sprzedaży trafiła pierwsza walizka na kółkach, która ułatwiła podróżowanie i komfort tych, którzy do te pory musieli nosić nieraz ciężkie walizki. W kolejnych latach, po niewątpliwej rewolucji jaką były walizki na kółkach, firma wprowadza kolejne linie bagażu: z winylową ramą, wykonane z polipropylenu, walizka z trzema zamknięciami, czy z systemem hamulcowym. To innowacyjne podejście było potem kopiowane przez wiele firm. Pod koniec lat 90-tych Samsonite wypuściło na rynek nowe walizki – The Ultra Transporter, czyli takie, które można było ciągnąc i pchać, a do tego posiadały zorganizowane wnętrze; oraz Big Wheel, która była zwrotna i cicha. W nowy wiek firma weszła z najnowszą linią walizek, które były wykonane z aluminium. Takie zastosowanie materiału zdecydowanie zmniejszyło ciężar bagażu. Kolejne lata to tylko praca nad tym, by walizki były jeszcze lżejsze. Tak powstała linia Cosmolite, która w roku 2008 uważana była za najlżejszą walizkę na świecie. W roku 2011 Samsonite wypuściła na rynek walizki tworzone w zaawansowanej technice hybrydowej, które łączyły w sobie trwałość i lekkość.

Design

Samsonite stosuje w swoich produktach najnowsze technologie, które sprawiają, że podróżowanie jest przyjemne i wygodne, a dodatkowo walizki z tej marki charakteryzują się pięknym, nowoczesnym designem. To połączenie jakości i precyzji czyni firmę liderem wśród rynku bagażowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *