Sauna i jej rodzaje

saunaSauna to uczta dla ciała i duszy. Gorące powietrze naprawdę niezwykle działa na nasze ciało, ale może też uspokajać, kojąc nerwy i rozluźniając mięśnie, a tym samym przynosząc spokój i harmonię. Jesienią i zimą, gdy na zewnątrz szaro i zimno, sauna może być naprawdę fantastycznym sposobem na oderwanie się od codzienności! Żeby z sesji w saunie czerpać prawdziwą przyjemność, trzeba jednak wybrać taki jej rodzaj, który najbardziej będzie nam odpowiadał.

Sauna parowa to ta, w której unosi się para wodna, do której dodane mogą być olejki aromatyczne wzmagające doznania. Taki rodzaj sauny oczyszcza organizm z toksyn i innych zanieczyszczeń. Głęboko nawilża też skórę, pomagając w walce z niedoskonałościami i łagodząc podrażnienia skórne. Poza tym, taka sauna ma świetne działanie rozluźniające i uspokajające. Korzystnie wpływa na zdrowie poprzez niwelowanie dolegliwości reumatologicznych. Jest też zalecana przy dolegliwości dróg oddechowych.

Sauna fińska jest mniej wilgotna od parowej, jednak powietrze w niej ma wyższa temperaturę. Wspaniale wpływa ona na skórę, głęboko ją nawilżając, ale też wspomagając jej ujędrnianie oraz regenerację. Zalecana jest osobom o cerze naczyniowej, ale też kobietom zmagającym się z cellulitem. Podobnie, jak w przypadku sauny parowej, tak i ta fińska korzystnie wpływa na zdrowie osób z problemami układu oddechowego.

Sauna infrared to sauna na podczerwień. Jest wyjątkowo korzystna dla ciała, ponieważ promienie podczerwieni docierają w głąb ciała, oddziałując na więcej warstw skórnych. W ten sposób, jeszcze lepiej oczyszcza organizm, ale też pomaga w zbijaniu tkanki tłuszczowej, redukując przy okazji cellulit i ujędrniając skórę. Pomaga też w niwelowaniu wielu innych niedoskonałości skórnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *