Shoei gt-air – jak wygląda rozsądny motocyklista?

kask-motocyklowy-2Każdy doskonale wie, że mamy dość sceptyczne nastawienie do obecności motocyklistów na drodze. Prawdę powiedziawszy jest to jedynie ogólnie przyjęty stereotyp, któremu się poddajemy. Motocykl, rower, samochód – wszystko to są środki komunikacyjne, którymi można poruszać się zarówno mądrze, jak i zupełnie nierozsądnie. Jak powinien wyglądać prawdziwy motocyklista, który wykazuje się mądrością, odpowiedzialnością i świadomością?

Na pewno musi być dobrze przygotowany do drogi. Konieczne jest posiadanie odpowiedniego kasku. W tym przypadku sprawdzić się może shoei gt-air. Może zatrzymamy się na chwilę i opowiemy co nie co o tym właśnie kasku. Po pierwsze efekt wizualny. Kask shoei gt-air na tle konkurencyjnych gigantów, z którymi przyszło mu się zmierzyć wypada na prawdę bardzo dobrze. Eksploatacja jest wygodna, skorupa dobrze wyprofilowana i zapewniająca odpowiednią aerodynamikę. Kask jest stosunkowo lekki a jego użytkowanie nie przysparza większych niedogodności. Nie będziemy w tym miejscu rozpisywać się o żadnych parametrach technicznych, jest to temat zupełnie odrębny, któremu należałoby poświęcić znacznie więcej czasu. Wróćmy do obrazu idealnego motocyklisty. Ważny jest przecież również strój, który powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb kierowcy. Na pewno istotne znaczenie ma zastosowany materiał, który nie może w żaden sposób ograniczać ruchów. Dużą uwagę przykują również odpowiednio dopasowane buty, rękawice oraz inne akcesoria. Na nic jednak to wszystko jeśli nie… sama maszyna. Przecież to właśnie ona odgrywa tu pierwsze skrzypce. Odpowiedzialny kierowca motocykla doskonale wie, że konieczne jest zadbanie o jego stan techniczny. Wszelkie części eksploatacyjne muszą być wymieniane na bieżąco, każda jedna usterka natychmiast niwelowana. Tylko to pomoże w zachowaniu bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego. Ryzyko istnieje zawsze, ale trzeba je minimalizować.

Podsumowując. Kask shoei gt-air (http://shoei-kaski.pl/pol_m_GT-AIR-71642.html), dobrej jakości odzież, sprawny motocykl i najpotrzebniejsze akcesoria – to właśnie jest obraz idealnego motocyklisty. Jeśli do tych cech dołączymy odpowiedzialne zachowanie to możemy być spokojni jeśli ktoś z naszych bliskich porusza się piękną, lśniącą maszyną – krzywda na pewno mu się nie stanie. Motocykliści często są rozsądniejsi niż kierowcy samochodów. To właśnie oni zachowują się zwykle nieodpowiedzialnie. Czują się ważniejsi, myśląc, że są królami szos. Efekty takiego postępowania każdy doskonale zna, choć miejmy nadzieję, że większość tylko z opowiadań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *