Sposób na piękna cerę – mydło savon noir

Problemy z cerą to nie tylko domena nastolatek, które tak często narzekają na trądzik i atakujące je wypryski. Także kobiety które dawno przekroczyły dwudziesty rok życia mogą mieć problemy ze skórą twarzy. Co robić w takiej sytuacji?

Szukanie przyczyn

Zawsze jeśli niekorzystny stan cery się przedłuża, warto skonsultować się z dermatologiem, który zbada ją, ewentualnie skieruje nas na dodatkowe badania, mogące wykazać, czy problemy z cerą nie są wynikiem jakiegoś innego schorzenia. Czasem pojawiają się one na tle hormonalnym, czasem są oznaką zainfekowania organizmu jakąś bakterią, bądź nagromadzenia toksyn, które uwalniane są przez skórę. W każdym przypadku trafna i dokładna diagnoza jest podstawą do dalszego skutecznego leczenia.

Zmiana pielęgnacji i równowaga między oczyszczaniem a nawilżaniem

Jeśli rozregulowane hormony czy choroba nie są problemem, czasem okazuje się, że na zanieczyszczoną cerę pracujemy same. Najbardziej wpływają na to przyzwyczajenia związane z używanymi kosmetykami i sposobem oczyszczania skóry. Warto zauważyć, że kobieta powyżej 25 roku życia nie powinna już używać kosmetyków przeznaczonych dla nastolatków. Zresztą wiele z tych produktów dostępnych w drogeriach zbyt silnie odtłuszcza skórę lub zawiera wysuszający alkohol. W ten sposób łatwo doprowadzić do wysuszenia skóry, a w efekcie, paradoksalnie, do nadmiernej produkcji łoju i sebum. To naturalny mechanizm obrony skóry, chroniącej się przed wyschnięciem. Dlatego tak ważne jest, by do mycia twarzy używać produktów opartych na naturalnych, delikatnych lecz skutecznych składnikach i takim jest właśnie czarne mydło savon noir. Ten specyficzny kosmetyk z Maroka oparty jest o pastę z czarnych oliwek, oliwę i wodę, i zwykle nie zawiera wiele więcej składników. Czarne mydło dogłębnie oczyszcza skórę, jednocześnie pozostawiając ją nawilżoną. Ma ono postać pasty, którą nakłada się na twarz, miesza z niewielką ilością wody i masuje do powstania piany przez kilka minut. Dzięki takiemu zabiegowi wykonywanemu co wieczór, skóra odblokowuje pory, przez co jest gładsza, nieco jaśniejsza i miękka w dotyku.

Czarne mydło savon noir sprawdza się także jako produkt do golenia, zapobiegający podrażnieniom, i może być używane do mycia głowy. Najwięcej korzyści z jego stosowania odczują jednak osoby z problemami z cerą. Po zastosowaniu mydła wystarczy spryskać skórę naturalnym tonikiem, nałożyć na nią nawilżający olejek, np. arganowy, tak jak robiono to w marokańskich łaźniach i oddać się relaksowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *