Stół szklany czy z drewna?

Stół ze szklanym blatemJeśli wahasz się między zakupem stołu wykonanego z drewna, a zakupem szklanego stołu, warto pójść na kompromis i wybrać stół wykonany z obu tych materiałów. Połączenie szkła i drewna z dnia na dzień zyskuje na popularności. Meble wykonane przy zastosowaniu go prezentują się bardzo interesująco.

To świetny sposób na zestawienie klasyki i nowoczesności w jednym wnętrzu.  Najlepiej jeśli stół, na który się zdecydujemy będzie utrzymany w prostej, uniwersalnej stylistyce. Dzięki temu będzie się doskonale prezentował w każdym wnętrzu, bez względu na zmiany zachodzące w jego aranżacji.

Wybierając stół należy jednak brać pod uwagę nie tylko jego estetykę, ale i walory praktyczne.

Podstawowym zarzutem, który stawia się stołom ze szła jest brak możliwości ich rozkładania. Niemal wszystkie stoły szklane nie dają nam możliwości zmieniania ich rozmiaru. Wybierając stół wykonany z połączenia szkła i metalu, unikniesz tych niedogodności. Zdecydowana większość nowoczesnych stołów ma bowiem możliwość rozkładania.

Przy użyciu wkładanych drewnianych paneli cały proces przebiega szybko i bezproblemowo. Pod tym względem nawet najbardziej elegancki stół ze szkła w porównaniu z rozkładanym stołem z drewna i szkła odpada już w przedbiegach. Warto mieć to na uwadze, kiedy wybierzesz się do sklepu z meblami z zamiarem wybrania stołu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *