Style w urządzaniu wnętrz

Do łask powracają wnętrza urządzane w azjatyckim i afrykańskim stylu. Przez długi czas na pierwszym miejscu wśród najchętniej wprowadzanych aranżacji był styl skandynawski, na czele z prostymi meblami z północy Europy. Obecnie trend ten nieco się zmienia, a do naszych domów coraz częściej wkraczają orientalne akcenty.

W ostatnich latach popularność zyskał styl azjatycki oraz marokański. Zaczęliśmy odważniej sięgać po wyposażenie i dekoracje kojarzone nieodłączne z innymi krajami, jak kolorowa tapeta, zdobione poduszki, dywan marokańska koniczyna, nietypowe ozdoby etc.

Styl azjatycki

Używając przedmiotów o orientalnym designie do dekorowania pokoju możemy sprawić, że nasz salon będzie wydawał się ciekawszy, bardziej spójny i dopełniony. Wystrój azjatycki odznacza się przede wszystkim prostotą, ale bez rezygnacji z komfortu użytkowania. Co ciekawe, współczesne domy azjatyckie mają wiele naleciałości z kultury zachodniej, więc tym łatwiej jest nam zaadaptować je na własny grunt. Zdarza się również mieszać styl chiński z japońskim – i to samym mieszkańcom Azji. Jak widać, oba sposoby urządzania wnętrz można swobodnie mieszać tworząc w ten sposób odbicie własnego charakteru. Style można wykorzystać w urządzaniu wnętrz zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych.

Styl marokański

Dużą popularnością cieszy się także styl marokański, w którym bardzo dużą rolę odgrywają kolory i drobne wzory. Wnętrze marokańskie urządzimy bez problemu dodając odpowiednie dekoracje do pomieszczenia, np. wzorzyste poduszki, długie kotary, dywan marokańska koniczyna, a także półprzezroczyste, zwiewne tkaniny.

Jeżeli chcesz, aby pokój nabrał bardziej egzotycznego wyglądu, musisz zastosować się do kilku zasad, jakie panują we wnętrzach w innych krajach. W przypadku stylu azjatyckiego najważniejsza jest prostota i porządek we wnętrzu. Dlatego w pierwszej kolejności należy wyeliminować bałagan, także ten optyczny. Zanim rozpoczniemy urządzanie, należy pochować wszystkie niepotrzebne przedmioty, zwłaszcza te, które nie są wcale używane. Z wnętrza warto wyeliminować również nieprzydatne meble, a w miarę możliwości wprowadzić meble utrzymane bliżej stylu azjatyckiego. Dobrym pomysłem jest używanie poduszek jako siedzisk, np. w czasie spotkań towarzyskich.

Styl marokański nie wymaga takiego „czyszczenia” optycznego, jednak warto również rozważyć wymianę chociażby krzeseł i stołu na bardziej korespondujące z klimatem północnej Afryki. Zamiast starej wykładziny przyda się dywan marokańska koniczyna. W pomieszczeniu nie może również zabraknąć roślin, zwłaszcza doniczkowych.

Artykuł powstał we współpracy z https://mchome.pl/kategoria/dywany-marokanskie-koniczyny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *