Tymbark – ulubione napoje Polaków

napojeTymbark to najsłynniejsza polska marka produkująca napoje niegazowane. Jej historia sięga roku 1936, gdy Józef Marek – młody inżynier specjalizujący się w branży sadowniczej, doprowadził do powstania Spółdzielni Owocarskiej na Podhalu. W 1937r. oficjalnie nazwano ją „Spółdzielnią Owocarską w Tymbarku”. Już po 10 latach zakłady Tymbark uznawane były za jedne z bardziej innowacyjnych w naszym kraju. Uważano nawet, że są one jednymi z tych punktów na mapie kraju, które najbardziej sprzyjają rozwojowi technologicznemu. Z wprowadzanych tam rozwiązań korzystało w późniejszych czasach wiele innych firm.

W kolejnych latach biznes rozrastał się, a do zakładów w Tymbarku trafiały coraz większe ilości owoców sprzedawanych marce przez podhalańskich sadowników. Prawdziwym przełomem stał się sok stworzony w 1967r. Sok z czarnej porzeczki stał się jednym z najważniejszych produktów marki po tym, jak przyznano mu krajowy znak jakości „1”. Co więcej, w 1981r. otrzymał on też międzynarodowy znak jakości „Q”. Kolejnym ważnym momentem w historii Tymbarku był rok 1991, kiedy to stworzono logo firmy. Jest ono używane do dziś i kojarzą je niemal wszyscy Polacy. Znajduje się na nim czerwone jabłko z zielonym listkiem.

Bardzo ważnym momentem było wprowadzenie przez Tymbark kapsli z napisami znajdującymi się od spodniej strony. Pierwsze z nich stworzono w 1993r. i są one hitem po dziś dzień. Z początkowych 8 napisów, powstało ich do dzisiaj 490! Każdy konsument, zaraz po otwarciu butelki, od razu sprawdza, jaki napis przypadł mu tym razem. Napisy stały się symbolem Tymbarku i dziś już chyba nikt nie wyobraża sobie, że mogłoby ich zabraknąć.

W 2003r. nastąpił kolejny przełom, ponieważ marka zdecydowała się wyraźnie poszerzyć swój asortyment. Na sklepowych półkach pojawiły się napoje o egzotycznych smakach zaliczane do serii „Owoce Świata”. Rok później na rynek weszły nektary z miąższem w środku, które były nie tylko pyszne, ale też bardziej pożywne od zwykłych soków. W 2007r. Tymbark zaczął udzielać się społecznie, promując wśród dzieci zdrowy styl życia i zachęcając je do codziennego jedzenia owoców oraz warzyw.

Tymbark niemal bezustannie poszerza swój asortyment, proponując kolejne smaki napojów. Dba także o tworzenie ciekawych etykiet urozmaicających opakowania, a do tego bierze udział w kampaniach zachęcających Polaków do większej dbałości o zdrowie. Do produkcji swoich wyrobów, marka używa naturalnych składników, co sprawia, że soki i nektary są tak smaczne, a do tego naprawdę zdrowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *