Under Armour – odzież dla sportowców

underarmour3Odzież sportowa to stosunkowo nowa grupa produktów i zupełnie nowa branża produkcji. Dzięki osiągnięciom nowoczesnych technologii, pojawieniu się zupełnie nowych materiałów, a także dzięki głębszemu zrozumieniu specyficznych potrzeb osób szczególnie aktywnych tj. sportowcy, produkcja tego typu odzieży zyskała na intensywności.

Dziś sklepy z odzieżą dedykowaną dla sportowców tj. sklep Under Armour czy Brubeck to żadna nowość. Sklepy tego typu są obecne w każdej większej galerii handlowej oraz w przestrzeni wirtualnej, w formie sklepów internetowych. Z czego wynika ich popularność? To przede wszystkim unikalne właściwości odzieży, jaką możemy w nich kupić. Co zatem w sposób szczególny wyróżnia nowoczesną odzież sportową?

Po pierwsze, jest to odzież doskonale dopasowana do potrzeb sportowców lub amatorów sportu. Osób, które uprawiają jogging, jeżdżą na rowerach lub trenują na siłowni. Odzież sportowa, którą kupimy chociażby w sklepie Under Armour, została zaprojektowana w taki sposób, aby w jak najmniejszym stopniu krępować ruchy osoby ćwiczącej. Dodatkowo konstrukcja takiej odzieży, jakość szwów oraz sam krój sprawiają, że jest to odzież bardzo miękka, przyjemna w dotyku, a przez to zwiększająca komfort jej codziennego użytkowania. Nie można zapominać także o aspekcie trwałości, który jest szczególnie ważny w przypadku tego typu odzieży. Ze względu na rodzaj stosowanych tkanin, specyfikę kroju oraz rodzaj stosowanych szwów, sportowa odzież oferowana m.in. przez sklep Under Armour rzeczywiście jest wyjątkowo wytrzymała, odporna na rozciąganie i utratę kolorów.

Po drugie, nowoczesna odzież sportowa to unikalne właściwości fizyczne. Taka odzież zapewnia doskonałą wentylację, poprawiając poziom termoregulacji wewnętrznej. Inaczej mówiąc, odzież tego typu oddycha. Struktura materiału pomaga w przekazywaniu wilgoci z powierzchni skóry na zewnątrz, dzięki czemu organizm nie przegrzewa się, a korzystająca z tego typu odzieży osoba nie odczuwa dyskomfortu powodowanego przez nadmierne pocenie się, co przecież jest naturalną konsekwencją wysiłku fizycznego. Te unikalne właściwości sprawiają, że o odzieży tego typu bardzo często mówi się jako o odzieży termoaktywnej. Wiele z tego typu produktów oferuje sklep Under Armour oraz inne sklepy z firmą odzieżą dedykowaną dla sportowców.

Po trzecie, najnowsze modele odzieży sportowej oferowane m.in. przez sklepy Under Armour, wyposażone są w specjalne dodatkowe włókna materiału, srebrne nitki, jony srebra lub inne aktywne substancje, które skutecznie hamują rozwój na powierzchni tkaniny różnego typu drobnoustrojów. Dzięki temu taka odzież pozostaje świeża nawet po wyjątkowo intensywnym treningu – nie musimy jej również prać po każdej jednostce treningowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *