W co wyposażyć domową siłownię?

Ćwiczenia w domu to dobre rozwiązanie dla tych osób, którym brakuje czasu na wypady do siłowni, a także dla tych osób, które preferują trening w samotności. Jeśli nie lubisz tłumu lub zwyczajnie nie masz czasu, by kilka razy w tygodniu odwiedzać klasyczną siłownię, domowa siłownia będzie strzałem w dziesiątkę. Do przygotowania mini siłowni w domu nie potrzeba wielkich ilości sprzętu. Wystarczy wygospodarować odrobinę wolnej przestrzeni w mieszkaniu lub w domu (ciekawym pomysłem będzie siłownia w garażu, piwnicy lub na strychu domu) i zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt do ćwiczeń. Jaki to sprzęt?

Sprzęt do ćwiczeń ogólnorozwojowych

Większość ćwiczeń fizycznych, które mają pomóc w podtrzymaniu przyzwoitej formy fizycznej, można wykonywać bez udziału zaawansowanych maszyn czy sprzętów treningowych. Jeśli celem treningu jest podtrzymanie ogólnej sprawności, wystarczy zainwestować w wygodną matę do ćwiczeń, w piłkę gimnastyczną, taśmy treningowe, drążek do podciągania i kilka obciążeń w postaci hantli lub ciężarków mocowanych do nóg i nadgarstków. Domowa siłownia składająca się z tego typu sprzętów wydaje się niezwykle uboga, w rzeczywistości jednak pozwala na różnicowanie treningu i ćwiczenie wszystkich grup mięśniowych ludzkiego ciała.

Sprzęt do treningu wytrzymałościowego

Jeśli celem treningu jest zwiększenie wytrzymałości i wydolności naszego organizmu, podstawowy zestaw sprzętu przeznaczonego do ćwiczeń ogólnorozwojowych warto powiększyć także o takie urządzenia jak rowerek stacjonarny, stepper, orbiter lub wioślarz. Każdy z wymienionych sprzętów to sprawdzony środek w walce o lepszą kondycję i wydolność. To także doskonałe narzędzia w walce o zgrabną, szczupłą sylwetkę. Trzeba pamiętać, że trening wytrzymałościowy to najlepszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, oczywiście pod warunkiem jego regularności i połączenia treningu z dietą.

Sprzęt do ćwiczeń siłowych

Osoby, którym zależy na zbudowaniu siły i masy mięśniowej, muszą zainwestować przede wszystkim w ławkę treningową ze stojakami pod sztangę, w sztangę i w obciążenia do sztangi. Domowa siłownia stworzona z myślą o treningu siłowym, oczywiście składać się może także z innych wymienionych wcześniej sprzętów, jednak jej podstawą powinny być ciężary i ławka treningowa ze stojakami, która pozwala na wyciskanie sztangi w wielu różnych płaszczyznach. W domowej siłowni tworzonej z myślą o rozbudowie masy mięśniowej warto umieścić także profesjonalny atlas do ćwiczeń, który pozwoli trenować nie tylko górne partie ciała, ale również nogi.

Podziel się:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Sfora
  • Twitter
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.