W co wyposażyć domową siłownię?

Ćwiczenia w domu to dobre rozwiązanie dla tych osób, którym brakuje czasu na wypady do siłowni, a także dla tych osób, które preferują trening w samotności. Jeśli nie lubisz tłumu lub zwyczajnie nie masz czasu, by kilka razy w tygodniu odwiedzać klasyczną siłownię, domowa siłownia będzie strzałem w dziesiątkę. Do przygotowania mini siłowni w domu nie potrzeba wielkich ilości sprzętu. Wystarczy wygospodarować odrobinę wolnej przestrzeni w mieszkaniu lub w domu (ciekawym pomysłem będzie siłownia w garażu, piwnicy lub na strychu domu) i zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt do ćwiczeń. Jaki to sprzęt?

Sprzęt do ćwiczeń ogólnorozwojowych

Większość ćwiczeń fizycznych, które mają pomóc w podtrzymaniu przyzwoitej formy fizycznej, można wykonywać bez udziału zaawansowanych maszyn czy sprzętów treningowych. Jeśli celem treningu jest podtrzymanie ogólnej sprawności, wystarczy zainwestować w wygodną matę do ćwiczeń, w piłkę gimnastyczną, taśmy treningowe, drążek do podciągania i kilka obciążeń w postaci hantli lub ciężarków mocowanych do nóg i nadgarstków. Domowa siłownia składająca się z tego typu sprzętów wydaje się niezwykle uboga, w rzeczywistości jednak pozwala na różnicowanie treningu i ćwiczenie wszystkich grup mięśniowych ludzkiego ciała.

Sprzęt do treningu wytrzymałościowego

Jeśli celem treningu jest zwiększenie wytrzymałości i wydolności naszego organizmu, podstawowy zestaw sprzętu przeznaczonego do ćwiczeń ogólnorozwojowych warto powiększyć także o takie urządzenia jak rowerek stacjonarny, stepper, orbiter lub wioślarz. Każdy z wymienionych sprzętów to sprawdzony środek w walce o lepszą kondycję i wydolność. To także doskonałe narzędzia w walce o zgrabną, szczupłą sylwetkę. Trzeba pamiętać, że trening wytrzymałościowy to najlepszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, oczywiście pod warunkiem jego regularności i połączenia treningu z dietą.

Sprzęt do ćwiczeń siłowych

Osoby, którym zależy na zbudowaniu siły i masy mięśniowej, muszą zainwestować przede wszystkim w ławkę treningową ze stojakami pod sztangę, w sztangę i w obciążenia do sztangi. Domowa siłownia stworzona z myślą o treningu siłowym, oczywiście składać się może także z innych wymienionych wcześniej sprzętów, jednak jej podstawą powinny być ciężary i ławka treningowa ze stojakami, która pozwala na wyciskanie sztangi w wielu różnych płaszczyznach. W domowej siłowni tworzonej z myślą o rozbudowie masy mięśniowej warto umieścić także profesjonalny atlas do ćwiczeń, który pozwoli trenować nie tylko górne partie ciała, ale również nogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *