Wieczna przyjemność obdarowywania

Podobno ludzie dzielą się na tych, którzy wolą obdarowywać oraz tych, którzy wolą być obdarowywanymi.

Dawać lub dostawać prezenty.

Warto odpowiedzieć sobie szczerze na pytanie – co przyprawia o większy dreszczyk emocji? Odwijanie kokardki, element zaskoczenia, dziecięca radość z niespodzianki, czy przygotowanie prezentu, nastrój wybierania, radość na twarzy obdarowanego?

Ciężko wybrać? Wymiana prezentów to samonapędzający się system: dawanie, przyjmowanie, wzajemność. To dlatego tak lubimy święta – każdy może na chwilę stać się zarówno dzieckiem, jak i św. Mikołajem.

Obdarowywanie bywa trudniejsze z powodu niepewności, czy prezent, który dajemy wywoła przewidywane uczucia. Jeżeli się uda – daje to niesamowitą, radosną satysfakcję. Czy istnieje prezent idealny? Możemy wyróżnić kilka zasad, jakie powinien spełnić:

  • odzwierciedla rzeczywiste poświęcenie dającego
  • jedynym celem dającego jest szczęście obdarowanego
  • sam w sobie jest dobrem luksusowym
  • jest indywidualnie dopasowany do odbiorcy
  • odbiorca jest zaskoczony prezentem
  • sprawia odbiorcy przyjemność

Niby proste, ale…

Któż z nas nie zna uczucia pustki w głowie związanej z pomysłem na prezent?

Czasem nie warto ryzykować, na pewno nie polecamy kupowania „czegokolwiek”. Od zawsze prezentem idealnym były kwiaty. Nie sposób zareagować na nie inaczej niż uśmiechem, rzadko kiedy też sprawiamy sami sobie kwiatowy prezent.

W poszukiwaniu niebanalnych prezentów odnaleźliśmy RoseBelle. Kwiatowe obdarowywanie podnieśli do rangi sztuki. Ich kwiaty to prezent dla każdego, kto na nie spojrzy.

Na czym polega magia?

RoseBelle udało się uchwycić kwiat w jego najpiękniejszym rozkwicie i dzięki procesowi stabilizacji zatrzymać ten stan na lata. Kolor, kształt, wdzięk – zostają z obdarowanym na długi czas. Cięte kwiaty jako jeden z najbardziej trwałych prezentów. Już sam ten pomysł zasługuje na uwagę!

Nie poprzestali jednak na samym pomyśle. Kwiaty RoseBelle dostajemy w fantastycznych formach – eleganckie pudełko, dekoracja ścienna, zapakowane w kryształ, jako zadziwiającą, stworzoną na zamówienie kompozycję, czy zamknięte w biżuterii. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na którąś z tych ciekawych form, czy na jedną, prostą ciętą różę, efekt gwarantowany. Te wiecznie żywe kwiaty nie wymagają od obdarowanego niczego poza radością z prezentu – nie potrzebują wody, ziemi, ani żadnej szczególnej pielęgnacji. Nie wywołują nawet alergii.

Są ozdobą każdego wnętrza. Aranżacje tworzone na ich bazie mogą stanowić niezwykle ciekawy element wystroju domu. Dzięki ich trwałości, możemy brać je pod uwagę jako stałą ozdobę wnętrza.

To nasz absolutny hit. Prezent, który łączy w sobie uniwersalność i indywidualne podejście. Warto pamiętać, że prezent służy podtrzymaniu relacji. Nic tak nie łączy, jak wspólna radość z trafionego prezentu. Emocje są zaraźliwe, warto wywoływać te dobre, bo udzielą nam się szybciej, niż podejrzewamy. I tak samo, jak dobry prezent – warto zatrzymać je na dłużej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *