Wybieramy oprawy LED – co warto wiedzieć?


Współcześnie chętnie wybieranym źródłem światła są oprawy LED. Dostępne w rozmaitych wielkościach, zarówno stałych i ruchomych, pozwalają w pełni odzwierciedlić potrzeby wszystkich klientów.

Kwadratowe, okrągłe – czym kierować się przy wyborze?

Niegdyś dostępne oczka okrągłe, dziś coraz częściej zastępowane są innymi modelami. Do wyboru jest zarówno kwadratowa oprawa LED, jak również ta, która wyróżnia się posiadaniem więcej niż jednego źródła światła. Podwójne, potrójne, poczwórne – wybór jest naprawdę szeroki. Jednak nie tylko kształt powinien być dla nas wyznacznikiem zakupu. Nie bez znaczenia jest przecież materiał, w jakiego zostały wykonane. W sprzedaży znajdziemy zarówno oprawy stalowe, aluminiowe, jak i szklane. Te zrobione ze stali są najbardziej popularne. Duży udział w tym zakresie odgrywa niewysoka cena. Dostępne w różnych kolorach do wyboru. Można bowiem wybierać spośród opraw LED w kolorze matowego, jak i połyskującego chromu, a także miedziane, grafitowe, złote i białe. W sytuacji, gdy zależy nam, aby oprawka, oprócz walorów funkcjonalnych, miała również wiele wspólnego z dekorowaniem przestrzeni, wtenczas idealnym wyborem okazują się modele z aluminium. Okrągłe, kwadratowe, podwójne, potrójne i poczwórne – możliwości jest naprawdę wiele, przez co każdy, bez względu na zastosowaną aranżację, będzie w stanie dokonać zakupu najlepiej odzwierciedlającego własne preferencje. W przypadku aluminiowych opraw LED, oprócz kolorów podstawowych, typu biel, czerń, srebro i złoto, możemy natrafić na bardziej rozbudowaną tonację barw. Czerwień, miedź, grafit, a może mięta? Współczesna branża aranżacyjna daje nam szerokie pole do popisu!

Ostatnią grupę oprawek LED stanowią te wykonane ze szkła. Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że są najbardziej urokliwe i stylowe. W zależności od wybranej grubości szkła, mogą wystawać z sufitu lub licować się z jego powierzchnią. Oprawki szklane są dostępne w kolorze białym, srebrnym, czarnym, a także mlecznym, fioletowym, bursztynowym czy w odcieniu kości słoniowej.

Zalety

Oprawa LED z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Przemawia za tym zarówno uniwersalność zastosowania, jak również końcowy efekt. Stanowi bowiem doskonałą propozycję akcentującą poszczególne elementy pomieszczenia, eksponując to, co godne podkreślenia przy jednoczesnym tuszowaniu pewnych niedoskonałości. Co więcej, zastosowane żarówki wykazują się zarówno dłuższą żywotnością w porównaniu do zwykłych odpowiedniczek, jak również mniejszym zużyciem energii, dzięki czemu pozwalają wygospodarować domowe oszczędności, nie rujnując nawet najbardziej nadwerężonego budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *