Wybór schodów

schodydrewnianeSchody w domu spełniają kilka ról, z czego typowo praktyczna wcale nie jest najważniejszą. Każdy właściciel dba, by schody prezentowały się pięknie, modnie, nowocześnie. W sklepach, u producentów znajdziemy szereg odpowiednich schodów, które na pewno dobrze zaprezentują się w domu. Oczywiście podczas zamawiania tak specyficznego produktu, należy przede wszystkim określić wielkość, liczbę schodów itp. Sprzedawca, projektant z pewnością podpowie, jakie wymiary potrzebuje, jakiego projektu oczekuje.

Pomieszczenia generalnie możemy podzielić na mniejsze i większe. Wiele osób ma dość okrojoną powierzchnię, w której musi zaimplementować schody, co w takim wypadku należy zrobić? Dobrym pomysłem będzie wybór innego typu schodów, jakimi są schody zabiegowe. To dość popularna forma, która jest coraz częściej wybierana przez nowoczesnych kupujących. Specyficzna, zawijana konstrukcja pozwoli zmieścić takie schody nawet w niewielkim pomieszczeniu. Tego typu schody można wybierać w różnym typie materiałów, co więcej, są one do samodzielnego montażu! Dzięki temu dosłownie każdy może samodzielnie je złożyć i już po kilku godzinach cieszyć się z niezwykłej dekoracji w domu.

Dlaczego zatem schody zabiegowe są tak popularne? Schody tego typu, to schody dwubiegunowe, które zamiast spocznika mają kilka stopni w kształcie klina. Zwężająca się krawędź stopnia sprawia, że można tam swobodnie postawić stopę. Schody te pozwalają zaoszczędzić niezwykle dużo miejsca, są przy tym wygodne zarówno przy wchodzeniu, jak i schodzeniu z nich. Co do wygody, niestety nie wszyscy uważają schody zabiegowe za wygodne, dlatego też trzeba wziąć pod uwagę ten fakt podczas zakupu. Dzieci, osoby starsze z pewnością nie będą zachwycone koniecznością pokonywania tego typu schodów. Ich stopnie są węższe od wewnątrz i szersze od zewnątrz, przez co mogą się zlewać optycznie.

Schody zabiegowe są uniwersalne, z przeznaczeniem głównie do mniejszych pomieszczeń. Nic więc dziwnego, że to właściciele mniejszych domów rodzinnych się na nie decydują. Najlepiej jednak podpytać architekta, porozmawiać z osobą, która już ma takie schody, by mieć pewność, co do wyboru danego modelu. Ich zakup z pewnością nie będzie trudny, wystarczy tylko zorientować się w temacie, przejrzeć kilka ofert, by mieć pewność, że to właśnie te schody chcemy zakupić. Ich walory estetyczne są oczywiście nie do przecenienia, dlatego też dodają domowi dostojeństwa i niepowtarzalnego charakteru. Na pewno każdy znajdzie dla siebie takie schody zabiegowe, żeby każdy był zadowolony a schody w pełni pasowały do panującego klimatu w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *