Wygodny biustonosz to podstawa

Biustonosze to ten element garderoby, bez którego kobiety nie mogą wyobrazić sobie swojego życia. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ten typ bielizny podtrzymuje piersi w odpowiedniej pozycji i podkreśla walory biustu. Współcześni producenci i projektanci mody stworzyli bardzo dużo atrakcyjnych wariantów tego ubrania. Żeby nie pogubić się w bogatym asortymencie biustonoszy i dokonać dobrego wyboru, należy pamiętać o tym, że stanik powinien być przede wszystkim wygodny.

Rozmiar piersi

Bez wątpienia, podstawowym etapem wyboru odpowiedniego biustonosza jest określenie rozmiaru piersi. Żeby to zrobić dokładnie, nie wystarczy po prostu przymierzyć kilka staników o różnych rozmiarach. Warto jednak wziąć metr i zmierzyć własne gabaryty.

W przypadku zakupu biustonoszy należy wiedzieć, jaki jest obwód klatki piersiowej, a także ile wynosi obwód piersi. Ten pierwszy parametr mierzony jest pod biustem, natomiast drugą wartość można znaleźć, jeżeli przyłożyć metr do sutek i sprawdzić obwód klatki dokładnie w tym miejscu. Międzynarodowe symbole literowe, które zaczynają się od litery A, oznaczają różnicę pomiędzy tymi dwoma wymiarami. Natomiast liczba, która zwykle jest podawana na wyrobie razem z literą, to właśnie obwód klatki piersiowej pod biustem.

Oczywiście, czasami biustonosze mogą być błędnie oznakowane, i wtedy kobieta, która normalnie zakłada stanik o rozmiarze A, nagle znajduje biustonosz B, który także jej pasuje. Żeby w takiej sytuacji na pewno nie pomylić się, należy sprawdzić, czy po założeniu stanik pozostawia odciski na skórze. Jeżeli skóra jest wgniatana przez biustonosz, najlepiej z niego zrezygnować. Warto także sprawdzić, czy zapięcie stanika dobrze przylega do skóry i pozostaje na miejscu podczas wykonywania ruchu. Ponadto, można spróbować włożyć dwa palce pod zapięcie. W za ciasnym staniku nie da tego się zrobić.

Stanik a kształt piersi

Naturalnie, rozmiar biustu nie jest jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, gdy kupujemy biustonosze. Bardzo istotne jest dopasowanie bielizny do kształtu piersi.

Na przykład, kobiety, które mogą pochwalić się rozkosznym biustem, powinny wybierać górę bielizny z metalowymi usztywnieniami. Przy tym, najlepszymi modelami w tym przypadku będą staniki wykonane z grubszej tkaniny. Taki biustonosz będzie doskonale podtrzymywał piersi i zabezpieczał je przed możliwym zniekształceniem, które zazwyczaj następuje u kobiet z wiekiem. Warto także oddać swój wybór wyrobom o szerokich ramiączkach. Niestety, cienkie ramiączka będą podrażniać skórę i sprawiać dyskomfort, dlatego paniom o dużym biuście nie rekomenduje się tego typu bielizny.

Kobiety o bardzo małym biuście mogą wybierać dowolny typ stanika. Może to być zarówno push-up, który wizualnie powiększa piersi, miękki stanik albo nawet top sportowy. Skóra mniejszych piersi jest mniej podatna na rozciąganie, dlatego wybór biustonoszy w tym przypadku nie jest ograniczony.
Odpowiednia bielizna to nie tylko komfort noszenia, ale także bezpieczeństwo piersi.

Podziel się:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Sfora
  • Twitter
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.