Wygodny biustonosz to podstawa

Biustonosze to ten element garderoby, bez którego kobiety nie mogą wyobrazić sobie swojego życia. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ten typ bielizny podtrzymuje piersi w odpowiedniej pozycji i podkreśla walory biustu. Współcześni producenci i projektanci mody stworzyli bardzo dużo atrakcyjnych wariantów tego ubrania. Żeby nie pogubić się w bogatym asortymencie biustonoszy i dokonać dobrego wyboru, należy pamiętać o tym, że stanik powinien być przede wszystkim wygodny.

Rozmiar piersi

Bez wątpienia, podstawowym etapem wyboru odpowiedniego biustonosza jest określenie rozmiaru piersi. Żeby to zrobić dokładnie, nie wystarczy po prostu przymierzyć kilka staników o różnych rozmiarach. Warto jednak wziąć metr i zmierzyć własne gabaryty.

W przypadku zakupu biustonoszy należy wiedzieć, jaki jest obwód klatki piersiowej, a także ile wynosi obwód piersi. Ten pierwszy parametr mierzony jest pod biustem, natomiast drugą wartość można znaleźć, jeżeli przyłożyć metr do sutek i sprawdzić obwód klatki dokładnie w tym miejscu. Międzynarodowe symbole literowe, które zaczynają się od litery A, oznaczają różnicę pomiędzy tymi dwoma wymiarami. Natomiast liczba, która zwykle jest podawana na wyrobie razem z literą, to właśnie obwód klatki piersiowej pod biustem.

Oczywiście, czasami biustonosze mogą być błędnie oznakowane, i wtedy kobieta, która normalnie zakłada stanik o rozmiarze A, nagle znajduje biustonosz B, który także jej pasuje. Żeby w takiej sytuacji na pewno nie pomylić się, należy sprawdzić, czy po założeniu stanik pozostawia odciski na skórze. Jeżeli skóra jest wgniatana przez biustonosz, najlepiej z niego zrezygnować. Warto także sprawdzić, czy zapięcie stanika dobrze przylega do skóry i pozostaje na miejscu podczas wykonywania ruchu. Ponadto, można spróbować włożyć dwa palce pod zapięcie. W za ciasnym staniku nie da tego się zrobić.

Stanik a kształt piersi

Naturalnie, rozmiar biustu nie jest jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, gdy kupujemy biustonosze. Bardzo istotne jest dopasowanie bielizny do kształtu piersi.

Na przykład, kobiety, które mogą pochwalić się rozkosznym biustem, powinny wybierać górę bielizny z metalowymi usztywnieniami. Przy tym, najlepszymi modelami w tym przypadku będą staniki wykonane z grubszej tkaniny. Taki biustonosz będzie doskonale podtrzymywał piersi i zabezpieczał je przed możliwym zniekształceniem, które zazwyczaj następuje u kobiet z wiekiem. Warto także oddać swój wybór wyrobom o szerokich ramiączkach. Niestety, cienkie ramiączka będą podrażniać skórę i sprawiać dyskomfort, dlatego paniom o dużym biuście nie rekomenduje się tego typu bielizny.

Kobiety o bardzo małym biuście mogą wybierać dowolny typ stanika. Może to być zarówno push-up, który wizualnie powiększa piersi, miękki stanik albo nawet top sportowy. Skóra mniejszych piersi jest mniej podatna na rozciąganie, dlatego wybór biustonoszy w tym przypadku nie jest ograniczony.
Odpowiednia bielizna to nie tylko komfort noszenia, ale także bezpieczeństwo piersi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *