Zamawianie opakowań on-line


Wiele firm zajmujących się na co dzień dystrybucją towarów na dalekie odległości wie, że podstawą dobrze sfinalizowanej transakcji jest bezpieczne dostarczenie przesyłki do klienta.

Powiązane są z tym przede wszystkim opakowania. Nie każde przedsiębiorstwo produkuje je w ramach własnej działalności. Bardzo często zamawia się opakowania w placówkach, które poprzez realizację zlecenia dostarczają określoną ilość opakowań danej firmie. Zamawianie opakowań on-line jest najpopularniejszym sposobem na zaopatrzenie się w różnego rodzaju pudełka. Oferta firm, które zajmują się produkcją opakowań jest bardzo bogata. Po spełnieniu pierwszych formalności można od razu przejść do oferty sklepu.

Zamawianie opakowań on-line krok po kroku

W pierwszej części należy przede wszystkim uzupełnić swoje dane. Zarówno w przypadku klientów indywidualnych jak i większych firm cała procedura będzie wyglądała podobnie. Zamawianie opakowań on-line wiąże się z koniecznością założenia konta na portalu, z którego dokonuje się swojego zamówienia. Cały ten proces w późniejszych etapach bardzo ułatwi możliwość obserwacji w postępach realizacji zamówienia. Wpisuje się tam oczywiście swoje dane personalne, miejsce zamieszkania lub siedziby firmy, oraz inne informacje, które są niezbędne do założenia konta na danej stronie.

Czasem klient może otrzymać swój indywidualny numer – czyli numer klienta. Każda nowa transakcja ma oczywiście swój własny identyfikator. Jeżeli takowy numer został nadany w polu zamawiania opakowań on-line należy go wpisać. Można także upoważnić kogoś do kontaktu w sprawie realizacji zamówienia – wtedy tę osobą również uwzględnia się w formularzu zamówienia. Jeżeli numer telefonu i email nie zostały jeszcze w menu konta zapisane, koniecznie będzie to trzeba uzupełnić.

Dostawa

Także w przypadku dostawy towarów trzeba przejść przez wypełnienie odpowiedniego formularza. Pierwszym elementem jest oczywiście uzupełnienie notki przedstawianej powyżej. Następnym etapem jest właśnie dostawa. Zamawianie opakowań on-line może występować także z możliwością samodzielnego odbioru w siedzibie, jednak częściej dokonuje się wysyłki towaru. W części drugiej także należy podać numer klienta lub transakcji, jeśli wcześniej został on nadany. W przypadku zamówień dla firm podaje się jej nazwę, ale także dane personalne właściciela. Określić dokładnie trzeba również miejsce dostawy zamówionych opakowań. Telefon i e-mail także mogą okazać się niezbędne również w tym etapie realizacji zmówienia.

Zobacz ofertę na pudełka i opakowania producenta Packhelp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *