Zelmer – polski gigant branży AGD

odkurzaczMarka Zelmer to najpopularniejszy polski producent artykułów gospodarstwa domowego, czyli po prostu produktów AGD. Firma słynie nie tylko z wysokiej jakości swoich produktów, ale również z ich nieprzeciętnej funkcjonalności oraz z nowoczesnego designu wszystkich proponowanych sprzętów. Produkty marki są też uważane za szczególnie niezawodne.

Marka Zelmer powstała w 1937r. Prawdziwą rewolucje przeżyła jednak w latach 70-tych i 80-tych, gdy rozsławiła się będąc częścią zjednoczenia Predom. Jej asortyment składa się z drobnego AGD, jednak firma produkowała także silniki komutatorowe. Na cała spółkę Zelmer składają się 3 spółki mniejsze, które zajmują się poszczególnymi sprawami w całym koncernie. W przedsiębiorstwie pracuje łącznie ponad 2300 osób, a średni dochód firmy wyraźnie przekracza 22 mld złotych rocznie. Marka eksportuje swoje towary do 27 krajów na świecie.

Zelmer słynie z produkcji wysokiej jakości sprzętów umożliwiającym nam dbanie o dom. W ofercie znajdują się zarówno towary wykorzystywane stricte do czyszczenia mieszkania, jak również mniejsze, bardziej osobiste urządzenia. Niemal koronnym produktem są odkurzacze Zelmer, aczkolwiek, furorę robią również żelazka, czajniki elektryczne, mikrofalówki, miksery, blendery, a także suszarki do włosów, czy golarki elektryczne.

Ciekawostką jest fakt, że w ramach zakładów produkcyjnych Zelmer 1961r. powstał Zakładowy Klub Sportowy Zelmer Rzeszów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *