Zmiana pogody = zmianie garderoby

Jesień już w pełni za oknem, więc jeśli nie zmodernizowało się jeszcze wnętrza swoje szafy stosowanie do pogody to teraz jest ostatni dzwonek. Czas odłożyć lżejsze letnie rzeczy i założyć „stadium” przejściowe między zimowym ubieraniem się na cebulę, a letnią swobodą.

Moda jesienna daje możliwości do popisu

W trakcie polskiej jesieni każdy staje przed szerokim spektrum możliwości, żeby wyróżnić się ubiorem. Skoki temperaturowe niekiedy pozwalają na swoisty powrót do letniego klimatu. Ostatnie wysokie temperatury w październiku sprawiły, że w miastach w trakcie weekendu można było z powodzeniem spotkać ludzi zarówno w jesiennych płaszcza, jak i tych, którzy wyciągnęli jeszcze letni T-shirt i krótkie spodnie. Jednak prawdziwa jesień coraz bardziej daje o sobie znać. Temperatury spadają ramię w ramię z liśćmi z drzew, robi się coraz bardziej mgielnie i deszczowo. Żeby nie złapać jesiennej grypy trzeba cieplej się ubrać, z drugiej strony uważając żeby nie przegrzać organizmu. W jesienną pogodę na zimowe kurtki jest za ciepło, w trakcie spaceru zwyczajnie spocimy się w zimowym komplecie, a wtedy wystarczy silniejszy podmuch wiatru i grypa gotowa.  Warto więc zrobić przegląd płaszczy na jesień.

W tym roku w sklepach szykuje się ciekawy przegląd płaszczy na jesień. Producenci kładą mocny nacisk na barwną kolorystykę. Jest to jak najbardziej słuszne podejście. Barwny ubiór pozwala skuteczniej odegnać jesienną szarość, która nadchodzi coraz szybciej. Płaszcze jesienne to opcja w zmieniających się modowych trendach, jednak opcja coraz częściej wybierana. Ściśle przylegającej kurtki z ekologicznej skóry zaczynają być spychane na margines – powód jest prosty ich duża popularność sprawiła, że w trakcie jesiennych spacerów dość często spotykało się osoby ubrane identycznie jak my. Obracanie się wśród spacerujących „klonów” dawało dziwne wrażenie. W tym roku konsumenci poszukują rozwiązań, które pełniej pozwolą im zaznaczyć ich indywidualizm, jak i wnieść więcej jaskrawości w codzienną, szarą rutynę.

Czas najwyższy do sklepu

W lokalnych sklepach odzieżowych oraz sieciówkach znanych marek przegląd płaszczy na jesień czas zacząć. Wyskrobanie z zapracowanego grafiku jednego weekendu na (uprawomocnioną) podróż po sklepach z pewnością zaowocuje powrotem z ciekawym zestawem odzieżowym, gdzie płaszcz jesienny będzie punktem centralnym. Płaszcze jesienne według cen w najczęściej odwiedzanych sklepach plasują się na poziomie cenowym jak najbardziej do zaakceptowania. Lepiej więc nie robić „oszczędności” i chodzić w zimowej kurtce. Złapanie grypy szybko pochłonie krótkoterminową oszczędność – leki kosztują. Chcąc zabezpieczyć się przed jesiennym chłodem i wyglądać przy tym zjawiskowo warto zainwestować w jesienny płaszcz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *