Znaczenie szyb motocyklowych i ich marki

szyby motocykloweJak poprawić aerodynamikę motocykla, wpłynąć przy tym na jego wygląd i sprawić by jazda okazała się przyjemna? Każdy z tych wymogów może zostać spełniony w prosty sposób, bez szczególnej ingerencji w nasz pojazd. Rozwiązaniem okazują się tu być szyby motocyklowe. Są one zawsze tak skonstruowane, by jeszcze bardziej zniwelować opór powietrza, przez co jazda okazuje się bardziej komfortowa.

Szyby mają różne, często finezyjne kształty, różny może być ich kolor, różne także uchwyty. Niektóre sprawiają, że nasz motocykl budzi wrażenie maszyny futurystycznej. I w końcu chronią nas przed silnym wiatrem, który szczególnie w przypadku szybkiej jazdy wręcz smaga nas po twarzy.

Wybór szyb motocyklowych jest niezmiernie duży. Co istotne marki tego typu osłon odnoszą się do konkretnych marek poszczególnych motorów. Często mówimy w tym przypadku o motocyklach sportowych, wyścigowych, ale również takich, które są dopuszczone do poruszania się po drogach publicznych. Jeżeli zatem chodzi o najlepsze marki szyb, na pewno w pierwszej kolejności będą to Yamahy i Hondy. Popularne są też szyby motocyklowe Kawasaki, Suzuki, BMW i Aprilia. Jedyne, co je rozróżnia to model, a tych już jest bardzo wiele. Większość z nich kupimy już za 150-160 zł. Są oczywiście również droższe, ale podana tu cena jest tą najczęściej spotykaną, co oznacza, że nie musimy wcale wydawać zbyt wiele. W takim zestawieniu szyby te posiadają podobne właściwości i różnią się jedynie kształtem i kolorem. Prym jednak wiedzie tu model Yamahy, a konkretnie mówimy o szybach do modelu XVS. W tym przypadku jednak, musimy już przeznaczyć na zakup takiej szyby koło 800 zł.

Nie tylko jednak w motorach wyścigowych, czy turystycznych montujemy szyby motocyklowe. Niezwykle popularne, a w zasadzie standardowe okazują się one być w przypadku skuterów. Ponadto również w takich maszynach jak Chopper, czy Harley Davidson są one modne. Wówczas trzeba się spodziewać wydatku około 300 zł. Chyba że kupujemy szybę Road King wartą 800zł. przewidzianą dla legendy z Milwaukee.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *